Ssangyong Korando I.

www.1234.cz

Korando I.  bylo od počátku konstruováno jako terénní vůz pro volný čas. Byl kladen velký důraz na bezpečnost, spolehlivost, výborný výhled a schopnost zdolávat neuvěřitelně náročný terén.

Korando je z posledních mohykánů poctivé off-roadové konstrukce s ocelovým žebřinovým rámem, tuhé zadní nápravy, redukční převodovky a motory s obrovskou životností, kterým je téměř jedno co do nádrže nalijete.

Velmi atraktivní verze s otevřenou střechou existuje od počátku výroby 1998. K nám se začali importovat již faceliftované verze 2005, ale v CZ prodejní úspěch neměli.

Jízda v terénu je skvělá, s krátkým rozvorem jednoduchá. Novějším modelům lehce pomáhá TCS - který omezuje prokluz kol. Vybrané verze měli samosvorný diferenciál. Korando sdílí s delším Mussem motory, převodovky, nápravy. Korando má proti Mussu kratší rozvor, je mrštnější, obratnější, při redukované rychlosti v terénu velmi aktivní.

Motory 2,9D + 2,9TD + 2,0i + 2,3i + 3,2i

Doporučuji 2,9D atmosférický dieselový pětiválec Mercedes Benz. Motor je nezničitelný, spotřebu udržíte s přehledem do 8-10L nafty a zimní starty jsou i v nejhorších mrazech bez problémů. Žádné zbytečné investice, jelikož motory používají bezůdržbový, ocelový rozvodový řetěz. Novější verze 2,9TD jsou stejně skvělou volbou s turbodmychadlem a spotřebou 9-11L

Čtyřválcový, benzínový motor 2,3i - je také velmi dobrá volba. Je poměrně živý, spotřeba se pohybuje kolem 10-11L. Všechny benzínové verze jsou vybaveny ABS + TCS.

Motor 3,2i full-time je pro fajnšmekry - Mít v mrštném off-roadu silný Mercedesácký šestiválec s "malou" karoserií, krátkým rozvorem... Co víc si přát? (Spotřeba 14-16L)

Motor 2,0i - nelze moc doporučit. Motor jako takový závady nemá, spotřeba není nižší, ale motor se při 4x4 trápí a má velké potíže s řídící jednotkou. Naštěstí těchto verzí jezdí jako šafránu, jelikož se dodával např. do Itálie, nebo pro rovinaté Holandsko. Jediný důvod pro snížení objemu byla nižší sazba v dané zemi.

Jízda s těžkým přívěsem je klidná.  S těžkým vlekem se Korando proti delšímu Mussu chová daleko klidněji. Povoleno táhnout až 2.800kg, verze 3,2i až 3.500kg

 

Jsme dodavatelé originálních náhradních dílů. Zajišťujeme dokonalý servis, specializujeme se na opravy převodovek a přetěsňování na počkání!

00420 608233388 (Velké Přílepy u Prahy 6)

 ...


...


...